Karadeniz Teknik Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
AVESİS'ten YÖKSİS'e Veri Aktarımı Yapılacaktır. AVESİS Bilgilerinin 27 Aralık 2015 Tarihine Kadar Güncellenmesi Rica Olunur

 

Üniversitemiz Akademik Veri Yönetim Sistemi (AVESİS) üniversitemizin akademik varlıklarına yönelik oldukça kapsamlı bilgi ihtiva etmesinin yanı sıra YÖKSİS sistemi için gerekli olan verileri de anlık olarak karşılayabilecek alt yapıya sahip bulunmaktadır.

Ancak, AVESİS’e girilen bilgilerin araştırmacılarımıza mükerrer iş yükü oluşturmadan çevrimiçi (online) olarak YÖKSİS’e aktarılması için gerekli web servis alt yapısı YÖK Bilgi İşlem Daire Başkanlığı (BİDB) tarafından henüz sağlanamamıştır.

Bu kapsamda, araştırmacıların yalnızca makale, bildiri ve proje bilgilerinin kendi belirledikleri Excel dosyası formatında transfer edilebilmesi için imkân sağlanmış ve araştırmacılarımızın sisteme girdikleri bu kapsamdaki veriler Şubat 2014’te YÖKSİS sistemine aktarılmıştı.

Yapılan görüşmeler sonucunda, araştırmacılarımızın AVESİS’e girdikleri makale, bildiri ve proje bilgilerinin manuel olarak tekrar YÖKSİS sistemine aktarılması için imkân sağlanmış bulunmaktadır.

AVESİS Sistemine kayıtlı araştırmacı verileri YÖKSİS Sistemine aktarılacağından, araştırmacılarımızın AVESİS sistemindeki bilgilerini en geç 27 Aralık 2015 tarihine kadar güncellemeleri önemle rica olunur.

 

Geri Okunma Sayısı: 5327
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Karadeniz Teknik Üniversitesi BAP Koordinasyon Birimi